.

.

Ushio BC1922 USHIO UXL-S75XE Краток Лак Xenon Гас Празнење Светилка, 1.25 x 2 x 4.5

Ushio BC1922 USHIO UXL-S75XE Краток Лак Xenon Гас Празнење Светилка, 1.25 x 2 x 4.5

DEN 15294.00

Количина на стоки
Това е достапна

Се криеше светилки произведуваат високо излез за нивната големина, што ги прави компактен моќен & ефикасен извор на светлина.Се криеше светилки се користи за општа намена, професионално Осветлување Тела, расте апликации.Се криеше светилки се стави надвор околу 3-5 пати поголема излез (lumens по вати) од традиционалните халоген светилки.Ushio крушка, 80 W.База : рангирани живот (часови) : 2000, боја Temp : , светлосен флукс (lm) : 1400. Ushio uxl кратко-xenon arc гас сијалици со празнење функција континуиран спектар бранова должина дека тесно приближна бел ден боја температури и имаат силна боја рендерирање карактеристики.Uxl светилки се користи за медицински цели.

Основните својства

Додатоци на производот