.

.

Сина Мермер Petal Kolinsky на доградба на Акрилни Нокти во Прав Помине Четка (CRIMPED) - (Големина #12)

Сина Мермер Petal Kolinsky на доградба на Акрилни Нокти во Прав Помине Четка (CRIMPED) - (Големина 12)

DEN 1007.76

Количина на стоки
Това е достапна

ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме Користете Четка за Чистење или Ноктите Течност за чистење со четка пред првата употреба.Ве молиме НЕ користете ACETONE да Чиста четка.Оваа четка е круг, кој беше crimped во основата на четка, што го прави рамниот "стомак" .додека сеуште одржување на заострените точка за прецизност и контрола.Посебно решение се применува на четка.За Професионална Употреба Само.Четки направени од Kolinsky коса се надалеку познати се најдобрите достапни, нудејќи спектакуларни вештачки нокти-обликување резултати.На "Kolinsky" е Сибирски член на weasel семејство, со опашка влакната кои се совршени за четки за професионални нокти-sculpting.Само најдобрите материјали, магистерска направена од страна на експерти за голем обем на работа оди во создавањето на секој четка парична Казна четка одлуки е вистинска уметност Акрилик рачка, acetone-отпорни.Оваа четка е круг, кој беше crimped во основата на четка, што го прави рамниот стомак, додека сеуште одржување на заострените точка за прецизност и контрола.Секогаш чист добар квалитет четка темелно по секоја преработка сесија со четка за чистење или течни мономер НЕ КОРИСТИТЕ ACETONE бидејќи Acetone ќе го отстрани сјај од наежвам направи акрилик вулгарен и израстоци остатоци.Отстрани како многу влага, како е можно со хартиена крпа и преструктуирање пред чување.

Основните својства

Додатоци на производот