.

.

Електрични Нокти Датотеки Нокти Поставите 35,000 ВРТЕЖИ во минута Електрични на доградба на Акрилни Нокти Гел лак Смена Педикир Комплет E Датотека Помине Бафер Cuticle А?

Електрични Нокти Датотеки Нокти Поставите 35,000 ВРТЕЖИ во минута Електрични на доградба на Акрилни Нокти Гел лак Смена Педикир Комплет

DEN 1236.00

Количина на стоки
Това е достапна

Транспорт и складирање услови : Температура : 10-40℃ Влажност : 30-75%RH Атмосферски Притисок : 700h Pa-1060h Pa Turn исклучување на власта со цел промена на ноктите битови.Лесно одржување на carboloy четка,ниту искра,вознемиреност и имаат подобар вртежен момент и издржливост.Не користите контролните кутија во влажна место.Feature Mini-компактен дизајн, паметна мала тежина ергономски дизајн handpiece,тенок метал млазницата ефикасно да се намали заморот на долги часови на работа.Спецификација Предмет Тип : Електрични Нокти Вежба Машина Материјал : Пластични+ABS Ротирање на ветер : 0-40000 RPM Напон : 110 V/220 V,50-60 Hz Приклучок : ЕУ/САД/AU/велика БРИТАНИЈА Моќ : 65 W Излез : наизменична СТРУЈА 0-32 V Боја : Црвена/Сива Handpiece тежина : 195g Главната Машина Тежина : 1100g Главната Машина Големина на : 12.Бидете внимателни да не ги пушти handpiece како тоа може да биде оштетен или скршен.Тивко полски и мелење гел ноктите и доградба на Акрилни нокти. 6 in1 Електрични Нокти Датотеки за Полнење : Ова електрична помине вежби за на доградба на акрилни нокти трајни метал, тенок, рационализација дизајн дршка, не се случува леплива и discoloured; лесни се справи, удобно да се одржи; доаѓа со 6 помине вежба битови и 6 помине вежба пескарење бендови.Не работат во опасна место.Тоа е исто така добар избор за салонот помине вежба!!!.Бидете сигурни дека прекинувач е исклучен Пред ставање на моќ приклучок во штекерот, со цел да се избегне на неочекувани повреди поради ненадеен почеток.

Основните својства

Додатоци на производот