.

.

Количина 2 VMAXMB96 AGM Група 22 Длабоко Циклус на Замена на Батеријата Компатибилен со Еверест & Jennings Sabre LTD Маратон Маратон ЛЕ 12V 60Ah Батеријата

Количина 2 VMAXMB96 AGM Група 22 Длабоко Циклус на Замена на Батеријата Компатибилен со Еверест & Jennings Sabre LTD Маратон Маратон

DEN 10079.76

Количина на стоки
Това е достапна

1-L=9.2" W=5.5" H=8.2".Завртка во пост Терминал.Плови Услуга Живот распон од 5 до 8 години. 2-Супериорен обичај изградена Воена Одделение Легури.Одржување слободни.Нема опасни, токсични гас за ослободување. 3-Запечатени Не се Истури во можност Не се Опасни Изградба.Одобрени за на воздухот, земјата и поморски транспорт.Тешки AGM батеријата направени со посебни чинии и врвот на линијата плоча сепаратори давање на овие батерии супериорни перформанси и неспоредлив длабоко циклус способности.AGM Електролити Суспензија Систем.Обичај Изградена Воена Одделение Легури.Брза Испорака Полнење Способности.Исклучително Низок Само Празнење Стапка.Безбедно да се користи во мали области; нема spills, никакви токсични гасови.Екстремни Вибрации, Топлина и Временските отпорни.Запечатени Не-Spillable Не Се Опасни Изградба.Максимална Моќност Густина и Длабоко Циклус Способности.VMAX батерии имаат 99% гас рекомбинација способности.Одржување слободни Операција – Други од периодични површина за чистење и затегнување мислења.bargainshore е VMAXTANKS Овластени продавачот.Пазете се од поевтини нуди направени од страна на продавачот, користејќи го овој оглас на бродот, освен VMAX батерии.

Основните својства

Додатоци на производот