.

.

Мелиса Етерично Масло - 5 ml/0.17 оз

Мелиса Етерично Масло - 5 ml/0.17 оз

DEN 935.76

Количина на стоки
Това е достапна

Има длабоки смирувачки својства.Има а светла лимон зеленкаста арома потсетат на јули летна ноќ.Природен антидепресив.Прва помош во лекувањето на несоница.Освежување на Телото, духот и умот.Нашите Мелиса Етерично Масло е 100% чист и доаѓа од нашите полиња во Зголеми Долина -Бугарија.Има интензивна светла арома, со свежи тревни, лимон зеленкаста белешки, да се потсетат на јули летна ноќ.Мелиса Етерично Масло е познат со векови, како еликсир на срцето, бидејќи на своите uplifting и расположение-подобрување на својствата.Тоа ги поттикнува емоционални хармонија, pacifies лутина, промовира мирен сон и го регулира внатрешниот насока.Освежување и рамнотежа на телото, духот и умот Мелиса етерично масло е меѓу најмоќните од сите природни есенцијални масла за подобрување длабоко wellness за време на предизвик и зимските месеци.

Основните својства

Додатоци на производот