.

.

YSI 626661 ProSolo Рачни Метар со ODO/CT Сонда, Кабел 10m

YSI 626661 ProSolo Рачни Метар со ODO/CT Сонда, Кабел 10m

DEN 1939.20

Количина на стоки
Това е достапна

На Pro Solo ODO/CT комплет вклучува дигиталниот Pro Solo рачни; оптички растворен кислород спроводливост, и температурата на кабелот/сонда собранието; и мека-двострано за носење.Солиден Оптички НАПРАВИ сензор капа со 2-годишната гаранција е претходно инсталирана на нови информации.Про ДИГИТАЛНАТА технологија овозможува рачни автоматски да се признае поврзани сензори, па нема потреба да се каже инструмент што е поврзан.Автоматски да го надоместува НЕ mg/L мерки за salinity; не треба да ги внесете salinity надомест вредности.Интегрален 4-electrode спроводливост ќелија е дизајниран за максимална областа на ефикасноста и минимално одржување.Долг живот литиум-јонска батерија за напојување рачни и сонда преку цел ден на земање примероци.На ODO/CT сонда собранието парови со Pro Solo Рачни да се формира комплетен систем за земање.На стабилна сензор е лесно да се чистат со вклучени спроводливост четка.Одликувајќи се составен, дигитални сензори, на ODO/CT е plug-and-play која го минимизира времето поминато на инструмент setup.Одлично за површинската вода, подземните води, крајбрежен/estuarine, aquaculture, и отпадни води апликации!.Протокот зависност е непостоечки, и не мешајќи се бара, што резултира во повеќето точни ПРАВАТ мерења на располагање од истрагата.Боја на позадинско осветлување на екранот и тастатурата се овозможи земање во сите услови на осветлување.Сондата се вклопува во 1 инч и со пондерирана, од не ' рѓосувачки челик сонда гарда.А дипломирал цилиндар е исто така вклучени за да се намали износот на спроводливост стандарден раствор се користи за калибрација.

Основните својства

Додатоци на производот