.

.

Солиден Телефони, Ulefone Оклоп 12 5G Octa-core 8GB+128GB Smartphone Отклучен, Андроид 11, 48MP Quad Задна Камера, 5180mAh, 6.52 HD+, Безжично Полнење, NFC, IP68 Водоотпорен Мобилен Телефон(Црна)

Солиден Телефони, Ulefone Оклоп 12 5G Octa-core 8GB+128GB Smartphone Отклучен, Андроид 11, 48MP Quad Задна Камера, 5180mAh, 6.52

DEN 9599.76

Количина на стоки
Това е достапна

Оперативен систем : Android 11.【Octa-core Процесор s тестирање на програмата, ве молиме проверете со превозникот за 5 G фреквенции тие ги користат, така што ќе може да се провери дали Оклоп 12 5 G поддржува нивната мрежа.Оптимизирање на quad задна камера ви овозможува да го фати секој прекрасен моменти во животот.На 48 MP главната камера верно ја доловува јасни и детални фотографии.5 метри длабока вода до 30 минути, на изгледот и перформансите се непроменети во сите, откако сурово страдање прогон од страна на нечистотии, прашина, песок, или пад од 1.Потенки, Полесни, Толку Подобро.Види подалеку од хоризонтот, истражуваат непознатото на огромен 6.Безжично Полнење : Да, 15 W Безжично Полнење, исто така, поддршка OTG и NFC.Картичка : Нано SIM + Нано SIM/ТФ (не се вклучени во пакет).Заштита Одделение : IP68 + IP69 K, Водоотпорен, dustproof, shockproof, анти-падот, анти-вибрации.52-инчен Waterdrop Екран.Доаѓа со 16 MP предната камера за да направите повеќе деликатна лицето детали и произведуваат почисти резултати. 1 x Оклоп 12 5 G паметен телефон (батеријата вклучена)1 x AC charger1 x Кабел за Податоци (100cm)Тип 1 x-C до 3.На "X" идејата дека претставува истражување, технологијата и иднината е еволуирале од "риба на коските" и да се интегрира во телефонот страни & говорникот мрежа, што доведува нов дизајн концепт на Ulefone : Никогаш не се дефинира каква било можност, само за да се види реалниот свет и да откријат непознати убавина. 4 G Network LTE-ФЛОПИ : B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28 A/28 B/66 LTE-TDD : B34/38/39/40/41.Рејтинг на IP68/IP69 K Оклоп 12 5 G е доволно издржливи за да се надминат сите груби средини и опасности.За да ја покажа својата ruggedness, имавме серија на извлекување тестовите, како и тестовите излезе дека се уште е во совршена состојба, па после потопување во вода 1.

Основните својства

Додатоци на производот