.

.

Екран во боја Модул, SPI Интерфејс TFT LCD Модул 800x480 Resolution LCD Екран LCD Модул за Индустријата(со Допир)

Екран во боја Модул, SPI Интерфејс TFT LCD Модул 800x480 Resolution LCD Екран LCD Модул за Индустријата(со Допир)

DEN 582.96

Количина на стоки
Това е достапна

Оваа LCD има супериорен се прикаже квалитетот и сите агол на гледање.Оваа 4.0 инчен TFT модул е опремен со 800 x 480 пиксели резолуција.Висока осветленост светлото и ниска потрошувачка на енергија.Чувствителни и пргав, обезбедува сте чувствителни и користење на искуство.Тоа е погоден за вградени системи во кои е потребна дисплеј висок квалитет шарени слика или видео.Оваа 4.0 инчен TFT модул е опремен со 800 x 480 пиксели резолуција.Тоа е погоден за вградени системи во кои е потребна дисплеј висок квалитет шарени слика или видео.Чувствителни и пргав, обезбедува сте чувствителни и користење на искуство.Оваа LCD има супериорен се прикаже квалитетот и сите агол на гледање.Висока осветленост светлото и ниска потрошувачка на енергија.

Основните својства

Optional Type:
Touch Panel + Touch Pen, Non-touch Panel
Integrated Circuit:
OTM8009A
Screen Size:
4.0inch
Size:
Approx. 9.7*5.8cm/3.8*2.3in
Weight:
Approx. 53g~65g / 1.9oz~2.3oz
Packing List (Based on your option) Touch Panel + Touch Pen 1 x TFT Touch Panel Module :
1 x Touch Pen (8.8cm / 3.5in)  Non-touch Panel 1 x TFT Non-touch Panel Module :
Note:
1. This kit requires certain professional knowledge and ability, please make sure you know how to use it. :
2. Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Додатоци на производот