.

.

Canterbury Core Vapodri Superlight Поли Обука T-Shirt

Canterbury Core Vapodri Superlight Поли Обука T-Shirt

DEN 460.56

Количина на стоки
Това е достапна

100% Полиестер.Vapodri Технологија - испарувањето на потта се зголеми, па на носителите е во можност да вежбате подолго.Брзо Сушење Систем - Совршени за повторно користење и одржување на телото на оптимална температура.Superlight - Удобно лесни се чувствуваат.Canterbury Core Vapodri Superlight Поли Обука Т-Маица Остане кул и удобно како ќе се обучуваат во Canterbury Core Vapodri Superlight Обука Tee, кој е направен од лесен, влага wicking ткаенини.На Canterbury Vapo Dri Superlight Поли Обука T-Shirt е направен со Vapo Dri систем кој се базира на вишокот на пот и влага далеку од кожата и се движи кон тоа да се надворешниот ткаенина слоеви каде што тоа може да биде лесно испарува, помагајќи да се регулира тела температура.На tee е, исто така, одлично дише со што се намалува време на сушење, помага да се задржи на носителите сува подолго.На Решетката Панел е додадена на грбот и на ракавите кои, исто така, им помогне да понудат врвен breathability, идеален за потоплите обука дена.

Основните својства

Додатоци на производот