.

.

Гумена Лента,1/4 Дебелина,3/4 W

Гумена Лента,1/4 Дебелина,3/4 W

DEN 526.56

Количина на стоки
Това е достапна

Облик : Лента; Материјал : EPDM ; Одделение : Стандард; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/4"; Width : 3/4"; Должина : 10 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BA 607. EPDM е идеален за употреба на отворено и има одлична отпорност на временските услови.Тоа е особено добро прилагодени за употреба во апликации со пареа и вода.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 1/4"; Width : 3/4"; Должина : 10 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BA 607.

Основните својства

Додатоци на производот