.

.

Еднофазен 0.45 kW AC Моторни 220VAC Променлива Фреквенција Диск Контролер VFD

Еднофазен 0.45 kW AC Моторни 220VAC Променлива Фреквенција Диск Контролер VFD

DEN 1946.40

Количина на стоки
Това е достапна

▶ [БЕЗБЕДНОСТ] Со текот-напон, над-струја заштита. ▶[ФЛЕКСИБИЛНИ ]Прецизни тековна контрола во голема мера го намалува топлина моторни.Оптички изолација сигнал текст, силни анти-мешање способност. ▶[ПОГОДНОСТ] Може да се вози 4-жица / 8-жица две-фаза stepper мотор. ▶ [USER-FRIENDLY ДИЗАЈН]Стабилна трчање и ниско ниво на бучава според среден-низок. ▶ [ВИСОК КВАЛИТЕТ ] Интегриран со параметар само-подесување функција, која може автоматски да се генерираат оптимално оперативни параметри за различни мотори.

Основните својства

Додатоци на производот