.

.

Сливните Кутија, Zulkit ABS Пластика Dustproof Водоотпорен IP65 Универзална Електрични Кутии Проектот Куќиште Бела 3.9 x 3.9 x 2.8 инчи(100 x 100 x 70mm)

Сливните Кутија, Zulkit ABS Пластика Dustproof Водоотпорен IP65 Универзална Електрични Кутии Проектот Куќиште Бела 3.9 x 3.9 x 2.8

DEN 215.76

Количина на стоки
Това е достапна

Име на производ : Крстосница Кутија, Електрични Полиња ; Водоотпорен Оценка : IP65; Квалификација:CE、ROHS.Надворешниот Големината на Комплет Кутија : 3.9" x 3.9" x 2.8"/100 x 100 x 70mm(L*W*H) ; Внатрешна Големина на Комплет Кутија : 3.9" x 3.9" x 2.2"/ 99 x 99 x 56mm(L*W*H) - - (Дозволената Грешка : ±2mm); Дебелина : 0.1"/2.5 mm; Завртка Тема Кол. : 0.16"/4mm.Проектот Кутија за Кабел Записи Број : 7; Дупка големина : 1"/25mm; Монтирани Тип : Површинска Монтажа.Пакет Содржина : 1 x Делница Кутија, 4 x Завртки; Електричен Комплет Материјал : ABS, Гума; Нето Тежина : 150g.Електрични делница кутија е лесно да се работи и поправка, без кабел сечење, повеќе погодно.влага доказ, сончање, анти-корозија, трајни производи за години употреба.Имаат око за надворешно осветлување и оркестарот, но и загрижен за опасни временски штета?.Изберете Zulkit Dustproof Водоотпорен IP65 Делница Кутија, нема потреба да се грижите за ништо.Оваа водоотпорна проектот кутија е дизајниран за да се скрие, да се зачува и заштити вашите различни приклучоци, приклучоци, кабли моќ и други ранливи опрема од влијанија на времето, да се обезбеди највисока безбедност за вашиот одмор и пејсажи осветлување, патио грејач, фонтана пумпа, алат и други електрични опрема.Совршен за заштита на повеќе тајмери, продолжени кабли, трансформатори, вишокот на кабли, ленти или моќ ленти.Подобар избор за да го користите за да го блокира дожд, снег, нечистотија и прашина од било кој штекер или hookup, обезбедување највисока безбедност за вашиот одмор и пејсажи осветлување, патио грејач, фонтана пумпа, алат и други електрични опрема.

Основните својства

Додатоци на производот