.

.

DANSHILONG 51207 Удар Топката Лого со Жлеб Raceway 35x62x18 mm ABEC-1 Axial Топката Лежишта 8207 (1 КОМПЈУТЕР

DANSHILONG 51207 Удар Топката Лого со Жлеб Raceway 35x62x18 mm ABEC-1 Axial Топката Лежишта 8207 (1 КОМПЈУТЕР

DEN 869.28

Количина на стоки
Това е достапна

Предмет : 51207; Имајќи Тип : со жлеб raceway; Тежина : 231 г.Создаден Кол (d) : 35 mm; Надворешниот Кол (д1) : 62 мм; Радиус (мин) (r) : 1. Статички Товар Рејтингот(Кор) : 78200 N; Динамика на Оптоварување(Cr) : 38800 N. Висина (Т) : 18 mm; Понесе Кол.Дозвола (Д1) : 37 mm; Надворешниот Кол.Пилот (D) : 62 мм.Количина : 1 Lot = 1 КОМПЈУТЕР; Површина Грубост : Ra 0.05; Вртежи Капацитет : 35*62*18mm.УДАР ТОПКАТА BEARINGSA удар имајќи е типичен ротари тркалање-елемент имајќи.Оваа лежишта дозволи ротација помеѓу делови, но се наменети за поддршка предоминантен axial оптоварување.Сорти на удар лежишта се Удар Топката Лежишта, Цилиндрични Удар Валчести Лежишта, Коси Ролери Удар Лежишта, Сферични Toller Удар Лого, Течност Лежишта и Магнетни Лежишта.Во повеќето случаи, тоа се гледа дека на Удар Лежишта се генерално се користи во автомобили како напред брзини во модерен автомобил менувачи употреба спирален брзини кои ја зголемува мазност и curtails непотребна бучава.Ова предизвикува axial сили и треба да се справи со.За разлика од оваа, Ќе се Лежишта се исто така се користи со радио антена јарболи за да се намали товарот на антена rotator.Значителен цитирањето на Удар Имајќи во автомобилот е целосно заштитено "исфрли" лого, исто така познат како на спојката ослободување имајќи.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ви благодариме!.

Основните својства

Додатоци на производот