.

.

Meanwell GSM40A12-P1J Надворешна Сила Адаптер - 40W 12V 3.34 НА

Meanwell GSM40A12-P1J Надворешна Сила Адаптер - 40W 12V 3.34 НА

DEN 872.40

Количина на стоки
Това е достапна

Излезен Напон : 12 V.Прибл.Wattage : 40 W.Механички Форма : Метал.Гаранција : 3 Години Гаранција.Карактеристики : 3 пол AC влезот IEC320-C14 , Класа I моќ unit Medical безбедност одобрени (2 x MOPP) accroding на ANSI/AAMI ES60601-1 и IEC/EN60601-1 Extremely ниска истекување current No оптоварување потрошувачката на енергија 90 K hours3 години warranty General Спецификација : AC влезен напон спектар : 80~264 VAC 113~370 VDCAC inrush струја (Typ.) : Ладно започнете 30 A/115 VAC 60 A/ 230 VACAC прилагодување на опсегот : 5 V : 0.1~5 A, 7.5 V : 0.1~5.34 А, 9 V : 0.1~4.45 А, 12 V : 0.1~3.34 А, 15 V : 0.1~2.67 А, 18 V : 0.1~2.22 А, 24 V : 0.1~1.67 A ,48 V : 0.1~0.84 AOver напон заштита : 5 V : 5.2~7 V, 7.5 V : 7.8~10.2 V, 9 V : 9.4~12.2 V, 12 V : 12.6~16.2 V, 15 V : 15.7~20.3 V, 18 V : 18.9~24.3 V, 24 V : 25.2~32.4 V ,48 V : 50.4~64.8 V, Заштита тип : Затвори o/p напон, ре-моќ за да recover Overload заштита : 105 ~ 160% номинална излезна моќ,Заштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е removed Withstand напон : I/P-О/П : 4 KVAC, I/P-F/G : 2 KVAC ,O/P-F/G : SHORTWorking температура : -30~ +70ºC (се Однесува на "Derating Крива")стандарди за Безбедност : IEC60601-1,TUV EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1(верзија 3.1), МОЖЕ да/АДС-C22.2 Број 60601-1 : 14-Издание 3, ОИК TP ТЦ 004 approved EMC стандарди : EN55011 (CISPR11), ДЕЛОТ 15 од FCC/ CISPR22,МОЖЕ да ICES-3(Б)/NMB-3(Б), Класа B, EN61000-3-2,3,EN61000-4-2-3,4,5,6,8,11 Изолација отпор : I/P-О/P ,I/P-F/G : 100 Ohms/500 VDC/25ºC/70% RHDimension (Dxšxv) (mm) : 125x 50x 31.5.

Основните својства

Додатоци на производот