.

.

MAXTOOL 7/64 5pcs Идентични Jobber Должина Вежби ХСС M42 Пресврт Вежба Битови 8% Кобалт Целосно Земјата Златна Прав месо тело Вежби; JBF42G10R07P5

MAXTOOL 7/64 5pcs Идентични Jobber Должина Вежби ХСС M42 Пресврт Вежба Битови 8% Кобалт Целосно Земјата Златна Прав месо тело Вежби;

DEN 213.36

Количина на стоки
Това е достапна

На вежба делови се направени од Кобалт high speed челик, и одговара за сечење метал, пластика, дрво, итн ефикасно со импресивни своите перформанси;Сите вежба димензионални Квалитет на Кобалт high speed челик обезбедува битови супер тешко, нагло и брзо извршување на било каков материјал за чистење на резултати со долго алатка живот;Целосно земјата процес обезбедува одлична чипови се движи, и 135 степен длето агол со поделени точка обезбеди крајна прецизност започнете за брз продор без Одење и помалку Сеча;Прецизност третман го прави вежби да бидат трајни и грубост, го издржат тешки операција, се спротивстави на корозија и подмачкување вежби подобро за дупчење глатко;Фракционо 1/64 да ½ инчен Jobber Должина вежби се достапни во Max Tool Корп;Max Tool е сечење алатки дистрибутер во Њујорк да се сретнат со широк спектар сечење на побарувачката на пазарите, кои вклучуваат автомобилската, aerospace, електроника, медицински, печатени кола, оптички индустрии, и повеќе;Max Tool одржува водечки дух во понудата на стандард и нарачана високи перформанси сечење алатки, како што се Поликристални дијаманти (PCD), Поликристални Кубни Бор Нитрид (PCBN), Карбид и High Speed Челик (ХСС) Алатки, Дупка Пили, Дијамант Тркала, Рутер Битови, итн за обработка обоени, обоени, композитни, fiberglass, и карбонски влакна материјали;Сите предмети се внимателно прегледани пред оглас за да се осигура дека ние само што нудат конзистентни квалитет на производите;Max Tool топло поздравува сите да нè посети, и искрено го цени секој многу да се даде соработка шанса да разговараат за вашите барања;Max Tool ќе се направи најдобро да се направи секој купувачот задоволство.

Основните својства

Додатоци на производот