.

.

Природи Начин Sambucus Flucare Lozenges, 30 Count

Природи Начин Sambucus Flucare Lozenges, 30 Count

DEN 371.76

Количина на стоки
Това е достапна

Sambucus nigra 3 X (црна elderberry) плус Алфа СП мешавина : Aconitum napellus 4 X, Астрагалусот 4 X, Еукалиптус globulus 2 X, Eupatorium perfoliatum 6 X, Gelsemium sempervirens 4 X, Ipecacuanha 3 X и Фосфор 6 X.Овие податоци се базирани исклучиво на традиционалните хомеопатските принципи.Ублажува заеднички симптоми на гри како што се треска/треска††, на застој††, кашлање††, главоболка††, на малите болки/болк膆, кивање††, болно грл и заостанато/течење на носот††.Не-сонливост формула.Погоден за деца на возраст од 6 и нагоре. ††Постојат никакви валидни студии користење на актуелните научни методи се потврдува овој производ е ефикасност.Мулти-Симптоми На Грип Олеснување.Не-сонливост формула.Погоден за деца на возраст од 6 и up Non-сонливост formula No вештачки бои, вкусови и конзерванси.Глутен-; Без вештачки бои, вкусови и конзерванси.Без вештачки бои, вкусови и конзерванси.Ублажува заеднички симптоми на грип, како што се треска/треска, конгестија, кашлање, главоболка, мали болки/болки, кивање, болки во грлото, и работи/течење на носот.Sambucus nigra 3 X (црна elderberry) плус Алфа СП мешавина : Aconitum napellus 4 X, Астрагалусот 4 X, Еукалиптус globulus 2 X, Eupatorium perfoliatum 6 X, Gelsemium sempervirens 4 X, Ipecacuanha 3 X и Фосфор 6 X.Погоден за деца на возраст од 6 и нагоре.Вегетаријанска.

Основните својства

Додатоци на производот