.

.

Tuxton Модена Бисер Бели 10.5-Унца Кригла, Поставен на 24, Бела; Тешка Должност; Чип Отпорни; Олово и Кадмиум Слободен; Замрзнувач да Фурна Безбедно до 500°F

Tuxton Модена Бисер Бели 10.5-Унца Кригла, Поставен на 24, Бела; Тешка Должност; Чип Отпорни; Олово и Кадмиум Слободен; Замрзнувач

DEN 4937.28

Количина на стоки
Това е достапна

Докажано во ресторани, excelling преку rigors на секојдневна употреба, како што се : комерцијални одделение dishwashers, salamander broilers.Дизајниран за тешки употреба; - Може да се оди од замрзнувачот да ја рерната на табелата.Пластовидно за лесни за складирање.Лесно да се чисти.Микробранова, машина за миење Садови, Ладилник, и Фурна Безбедно (до 500°F).BPA-FREE, ДОВЕДЕ СЛОБОДНИ, & НЕ-ТОКСИЧНИ.Поминува U. S. ФДУ и СА Проп 65 за Олово и Кадмиум Изложеност. 100% ЖИВОТОТ НЕ ЧИП ГАРАНЦИЈА.БОЈА ТОЧНОСТА ДЕКЛАРАЦИЈА : Поради monitor settings, бојата на производи на вашиот екран МОЖЕ да НЕ БИДЕ 100% исто како и производот.Бисер Бели.Aluma Tux е репер во светлина-тежина, висока издржливост кина за foodservice индустрија.Не само што е Aluma Tux идеален за фино јадење, хотели, и земјата клубови, но исто така и за оние оператори кои имаат потреба од потрајни и резолуцијата на производот.Изберете од голем број на специјализирани предмети да се придружуваат на Модена, Napa, и Сан Марино dinnerware обрасци да се подобрат вашите кулинарски презентации.

Основните својства

Додатоци на производот