.

.

Автомобил Батерија Полнач 12V-6Amp Автоматско Smart Батерија Полнач Погоден за Олово-Киселина и Литиум Фосфат Батерии, Мултифункционален Апарат со DC Адаптер со полначот

Автомобил Батерија Полнач 12V-6Amp Автоматско Smart Батерија Полнач Погоден за Олово-Киселина и Литиум Фосфат Батерии, Мултифункционален

DEN 935.76

Количина на стоки
Това е достапна

【12 Volt Батерија Полнач со LCD Екран】На екранот може да се покаже во детали на напон, струја, температура, полнење процес, нивото на батеријата за време на полнењето, и може директно да се обезбеди дијагностички информации, Тоа може да ви помогне да јасно да се разбере статус на полнење. 【Мулти-функција на Полначот на】На мулти-функција на полначот е погодна за 12 V олово-киселина батерии (ГЕЛ, VRLA, SLA, AGM) полнење на струјата ќе бидат автоматски прилагодени за оптимално полнење резултат Мин.почнувајќи напон : Под 1 V Батеријата технологии : оловни БАТЕРИИ (СТАНДАРД, ГЕЛ ) Работа : LCD Дисплеј и лесно корисникот surfac Димензии : 5.9*2.7*2.1 во струја : 100-240 Vac 60/50 Hz Тежина : 600g Сертификација : ETL,PSE,CE,FCC,ROHS,RCM Автомобил Батерија Полнач 12 V/6 A и 14.4 V 4.5 четири-во-едно функција LCD екран со течни кристали батерија полнач.Погоден за олово-киселина батерии (стандард, ГЕЛ и AGM) & литиум фосфат батерии Со DC адаптер режим и батеријата тест на владата.Повеќе за Заштита на Функции: МОРЕ Брз Исклучите Прекуструјна Заштита Обратна Поларитетот Заштита од Краток Спој Заштита од Прегревање Заштита Overvoltage Заштита Широк Спектар на Апликации : Погоден за 12 V ГЕЛ AGM полнење на батеријата Погоден за 14.4 V литиум железо фосфат полнење на батеријата Обезбеди 12 V 6 Amp DC излез (адаптер режим) квалитетот на полначот директно ја детерминира животен век на батеријата : батеријата не полначот не е еден адаптер, тоа мора да има одличен квалитет и добра полнење ефект.Товарот на полначот на батеријата.Поради посебност на батеријата, полначот е работен под држава.

Основните својства

Додатоци на производот