.

.

Растенијата Терапија, Помладите Glo Превозникот Нафта Мешавина 16 оз База на Масло за Ароматерапијата, Етерични Масла или Масажа употреба

Растенијата Терапија, Помладите Glo Превозникот Нафта Мешавина 16 оз База на Масло за Ароматерапијата, Етерични Масла или Масажа

DEN 838.80

Количина на стоки
Това е достапна

Формулирани од страна на Роберт Tisserand за деца на возраст од 2-10, kidsafe (bezbednost za decata карактеристики различни од синергии и еден масла наменети за заеднички работи во оваа возраст опсег.Таму се очекува да биде од 10.Сите се на располагање што е 100% чист, undiluted етерични масла, како и пред-разводнета тркалаат-ons.Ние се познати во етерично масло индустрија за нашите строги стандарди на квалитет и користење на најдобрите извори и процеси во креирањето на нашите врвен квалитет превозникот нафта мешавина.ИМАТЕ ПРАШАЊА? : Растенијата Терапија е сертифициран aromatherapists се среќни да ви помогнат со вашите Помладите Glo Превозникот Нафта Мешавина прашања.На синергија, или мешавина, на етерични масла е комбинација на две или повеќе еден масла за производство на комбиниран ефект е поголем од збирот на нивните посебни ефекти.Туп многу нежно на кожата околу очите; не ставајте го во очи.Овие масла се користат со векови како за нивното лекување и ароматични придобивките, и на Растенијата Терапија нуди над 100 единствен етерични масла, совршен за сите ваши ароматерапијата потреби.Kidsafe (bezbednost za decata со Растителна Терапија на прва линија на етерични масла развиена особено за децата.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Ставете неколку капки од овој превозникот се вклопуваат во дланките на вашите раце и се фаќа заедно, се шири на лицето нежно во нагорна и надвор движење.100% ЧИСТ, ПРЕМИЈА ПРЕВОЗНИКОТ НАФТА МЕШАВИНА : Нашите Сертифицирани Aromatherapists направивме превозникот нафта мешавина која содржи 100% чист, премија превозникот масла од Семе од Сусам, Сончоглед (Органски), Камелија Семе, Шипинка, Argan (Органски), и Витамин Д.

Основните својства

Додатоци на производот