.

.

Чи Минг Вен Fang Кинески Calligraphy Сет, Weasel Коса Кинески Четка за мали редовни, Мастило, Пишување на Хартија, Inkstone со Преносни Roll-up Чувствува Мат (5pcs Set)

Чи Минг Вен Fang Кинески Calligraphy Сет, Weasel Коса Кинески Четка за мали редовни, Мастило, Пишување на Хартија, Inkstone со Преносни

DEN 755.76

Количина на стоки
Това е достапна

1 x 50 листови Кинески пишување на хартија : Големина : 2cm*2cm*120 мрежи, хартија лист големина 38*20cm.清素小楷筆,含量90%狼毫。 4. (5)毛氈 : 長. (5)се Чувствува мат големина : Л x В= 41 x 26cm (16 x 10 инчен). (3)紙 : 38*20cm.тежина 263g.4cm,可寫字號1. (启明文房随行小楷文房套餐簪花小楷毛笔用纸墨汁砚台镇尺套装 特點: 1.便攜式小楷五件套。 3.Основоположник производ дизајниран од страна на Чи Минг Вен Fang.3 мл) Кинески Течно Мастило : формулиран за sumi сликарство и calligraphy Ова е постојан, црно мастило направени од квалитетни растителни масла soot, добро се апсорбира од страна на xuan хартија со живописни слоеви.

Основните својства

Додатоци на производот