.

.

Батеријата Лекар 20138 Батеријата Исклучете Нож Switch за Топ Пост Терминал – 12v Батерија Убие Прекинувач за Негативен Пост – Совршени за Заштеда на Автомобил на Батери

Батеријата Лекар 20138 Батеријата Исклучете Нож Switch за Топ Пост Терминал – 12v Батерија Убие Прекинувач за Негативен Пост – Совршени

DEN 718.80

Количина на стоки
Това е достапна

ПРОДОЛЖУВАЊЕ на животниот ВЕК на БАТЕРИЈАТА : Стоп за паразитски се исцеди за да се заштедат пари за замена на батеријата.ЗГОЛЕМУВАЊЕ на БЕЗБЕДНОСТА : да се Спречи возило кражба.Затвори моќ за време на одржување и да се избегне електрични пожари.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Лифт нож и намалување на-оф власт.Работи на стандардни 5/8" топ терминал.КОМПАТИБИЛЕН : Употреба на автомобили, RV, АТВ, UTV, камиони, бродови, campers, и други моќ disconnect цели.ВРВЕН КВАЛИТЕТ : Направен во САД. 250 засилувачи континуирано и 750 засилувачи пренапони во 12 volts. 3"W x 4"L x 2"H. Запре несаканите паразитски моќ нерешено со нашиот патентиран Батеријата Исклучете Нож Прекинувачи.Тоа е совршен за монтажа на негативни батеријата пост за да се исклучите земјата и батеријата.Едноставен за инсталација и употреба.Брз и ефикасен начин да го продолжи животот на вашите батерии.Одлично за автомобили, RV, АТВ, UTV, камиони, бродови, campers, и други моќ disconnect цели.

Основните својства

Додатоци на производот