.

.

Fielect Керамички Capacitor Комплет 50V 47000PF Диск Кондензатори за DIY Електронски Кола, Пакување од 100 Боја Случаен избор

Fielect Керамички Capacitor Комплет 50V 47000PF Диск Кондензатори за DIY Електронски Кола, Пакување од 100 Боја Случаен избор

DEN 131.76

Количина на стоки
Това е достапна

Материјал : Керамички Y5 V(ⅲ);Номинална работен напон : 50 V.Овие Керамички Диск Кондензатори карактеристики : НАТОПИ(Dual-во-line Пакет).Capacitor капацитет : 47000 PF;Capacitance Толеранција : ±20%.Број Води : 2; Доведе Теренот : 5.08 mm/0.2"; Доведе Должина : 10мм/0.39".Широко се користи во напојување, опрема за осветлување, апарати за дома, комуникации, безбедносна опрема, автомобилската електроника, нови енергетски полиња и повеќе.Одлична Влажност Отпор, Минијатурна Големина, Широк Capacitance, Сигурен Перформанси.Широк Апликации во Компјутери, Обработка на Податоци, Телекомуникациски, Индустриска Контрола, итн.

Основните својства

Додатоци на производот