.

.

mDesign Домашна Организација Labels - Preprinted Етикета Налепници за Козметички Чување и Чистење - Домаќинство Организирање за Тегли, пластични садови, Контејнери, Кутии, и Ку

mDesign Домашна Организација Labels - Preprinted Етикета Налепници за Козметички Чување и Чистење - Домаќинство Организирање за Тегли,

DEN 695.76

Количина на стоки
Това е достапна

Туш завеси се одличен и без мака начин за да додадете изјавата за вашата бања.ФУНКЦИОНАЛНА Користат заедно или поединечно, да ги собере и да ги прилагодите на вашите складирање потреби; Идеален за оптимизирање на чување во компактен простори како што град куќи, станови, апартмани, condos, dorm соби, RVs или campers.Се минимизира бања нередот од страна на чување сите вашата убавина essentials на едно место.КВАЛИТЕТОТ на ИЗГРАДБА : Направен од PET пластика; Лесно Care - Ги чистат со влажна крпа.Креирајте кориснички областа на countertops, vanities, во кабинети, во фиоките, или скриена под мијалникот со овие compartmentalized на сопствениците.СТИЛСКИ : Пакет вклучува 32 шминка и убавина складирање идентификација етикети; Печатени во задебелени букви cursive скрипта, секоја етикета е напишана црно на јасни сјајни поддршка за лесно читање; Овие стилски декоративни налепници ќе им даде на вашиот бања современ, единствен изглед; 8 labels по лист.Засилен buttonholes се одлични за секаков вид на прстени или куки.СМИСЛЕНО ГОЛЕМИНА : Секоја Етикета Мерки 3" x 1. 32 ОТСТРАНЛИВ / REPOSITIONABLE ЕТИКЕТИ : Оваа група пристигнува со 4 пред-печатени етикета листови кои ви обезбеди со 32 најчесто се користат за складирање користи за вашите козметика; Организирање никогаш не било полесно, јасно етикети се подготвени да одат, нема потреба да ги печатите вашите сопствени; Етикетирање на вашиот кантите е одличен начин да се организираат и да останат на тој начин - кога децата и на другите членови на семејството треба да се стави работите далеку, тие ќе знаат точно каде одат тие.375" висока.Исклучителни полиестер ткаенини промовира вода beading и е мазна за да се спротивстави на влага, богата со када и туш средини.

Основните својства

Додатоци на производот