.

.

Tthxqing Гел лак за Полнење Гел лак Постави Златен Сјај 6 Бои Нокти Убавина Полу Постојан Лак Помине Уметност Дизајн 8.5 ml Нокти лак на Ноктите База на Врвот Палто За Гел л

Tthxqing Гел лак за Полнење Гел лак Постави Златен Сјај 6 Бои Нокти Убавина Полу Постојан Лак Помине Уметност Дизајн 8.5 ml Нокти

DEN 173.76

Количина на стоки
Това е достапна

Работата чекори : Намали на ноктите, чистење на површината на ноктите, ќе се применуваат буквар, и headlamp (uv1 минути, led30s) Одберете соодветна ноктите , извади соодветен износ на продолжување на лепило со двојна на чело пенкало, натопи соодветен износ на држат вода, еднакво се применува продолжување лепак на ноктите , и се покрие обложени ноктите на нокти (uv1 минути, led30s) ноктот плоча, полски тоа да одговараат на типот А, ќе се применуваат запечатување слој, и headlamp (uv1 минути, led30s) Прашања кои имаат потреба од внимание : 1.А ноктите вежба машина ќе заштедите време и да помогне да се побрзо и почисто.DIY Помине Уметност-Ова продолжување на ноктите гел е погоден за создавање на продолжување помине во поинаква форма како квадратни ноктите, овална ноктите , ковчег нокти или француски ноктите.Квалитетот и Долготрајни Под користење на врвот & база на грбот( или ноктите dehydrator), гел за нокти е повеќе светли и издржливи, Тоа ќе траат до околу еден месец или подолго, со соодветна ноктите.Што може да се рефил вашиот ноктите редовно кога новиот cuticle расте.7 боја за да изберете.Здравје и животната средина пријателски состојка.Му ја даде оваа изненадување подарок.Погоден за вашето семејство и пријатели, девојки, неколку за роденденски подарок и празник подароци.Вие треба да се избере, кој само што ги покрива реално ноктите, инаку лепак обложени може да навивам до кога фитинг 2. Употреба на фототерапија пенкало да се земе лепак.Се применуваат лепилото рамномерно на ноктите според должина да биде продолжен.Со цел да се добие подобра лепливоста.

Основните својства

Додатоци на производот