.

.

KASILU Dlb0216 Дистанца за Мерење Модул, DC5V 30mA Ултразвучно Мерење на Растојание Одбор кои се Движат Модул со водоотпорен Сензор за Хоризонтална Оддалеченост Мерење на Ко?

KASILU Dlb0216 Дистанца за Мерење Модул, DC5V 30mA Ултразвучно Мерење на Растојание Одбор кои се Движат Модул со водоотпорен Сензор

DEN 1368.00

Количина на стоки
Това е достапна

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн.Низок напон, ниска потрошувачка на енергија, стабилна.Висок мерење прецизност, силна анти-мешање способност.Мали димензии, лесен за употреба, тоа може точно да се измери далечината.Широко се користи за хоризонтална оддалеченост мерење, пречка избегнување, автоматска контрола,, индустриска контрола, итн.Бренд име : KASILUFeatures : Мали димензии, лесен за употреба, тоа може точно да се измери далечината.Низок напон, ниска потрошувачка на енергија, стабилна .Висок мерење прецизност, силна анти-мешање способност.Интегрирани со жица затворен водоотпорен сензор, погоден за влажно, груби мерење прилики.Широко се користи за хоризонтална оддалеченост мерење, пречка избегнување, автоматска контрола,, индустриска контрола, итн.Спецификации : Работен Напон DC5 V Quiescent Работат на струјата 5m A Вкупен Работи Тековната 30m A Пренесува Фреквенција 40k Hz Maximum Мерење на Растојание 5m Слепа Зона 25cm Големина 28.5*41mm Резолуција Околу 0.5 cm Агол

Основните својства

Додатоци на производот