.

.

G-10/FR4 Garolite Бар - 1-1/4 Дебела x 2 Широк x 12 Долго

G-10/FR4 Garolite Бар - 1-1/4 Дебела x 2 Широк x 12 Долго

DEN 1085.28

Количина на стоки
Това е достапна

Материјал : Garolite G-10/FR4; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Бар.Дебелина : 1-1/4"; Толеранција На Дебелината : (-0.049" - +0.041"); Ширина : 2"; Ширина Толеранција : (-0.03" - +0.03"); Должина : 12"; Должина Толеранција : (-0.25" - +0.25").Боја : Жолта; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 38,000 psi; Влијание Сила Оценка : Одличен.Влијанието на Сила : 14.0 ft.-кг./во.; Влијанието на Сила Оценка : Одлична; Коефициент на Триење : Не се Оценети; Триење Оценка : Не се Оценети; Апсорпција на Вода : 0.0015; Апсорпција на Вода Оценка : Добро.Цврстина : Rockwell M110; Густина : 0.072 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 280° F; Спецификации се Сретна : УЛ 94 V0. Стаклена ткаенина ламинирани со пламен retardant епоксидна смола.G-10/FR4 е силна, machinable, отпорни на влага, electrically изолација, и пламен отпорни.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 1-1/4"; Толеранција На Дебелината : (-0.049" - +0.041"); Ширина : 2"; Ширина Толеранција : (-0.03" - +0.03"); Должина : 12"; Должина Толеранција : (-0.25" - +0.25").Боја : Жолта; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 38,000 psi; Влијание Сила Оценка : Одличен.Влијанието на Сила : 14.0 ft.-кг./во.; Влијанието на Сила Оценка : Одлична; Коефициент на Триење : Не се Оценети; Триење Оценка : Не се Оценети; Апсорпција на Вода : 0.0015; Апсорпција на Вода Оценка : Добро.Цврстина : Rockwell M110; Густина : 0.072 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 280° F; Спецификации се Сретна : УЛ 94 V0.

Основните својства

Додатоци на производот