.

.

Лопата Crimp Терминали, Одлични Перформанси Лесно Да се Инсталира Лопата Конектор Трајни производи за Отворено за Инженер

Лопата Crimp Терминали, Одлични Перформанси Лесно Да се Инсталира Лопата Конектор Трајни производи за Отворено за Инженер

DEN 196.56

Количина на стоки
Това е достапна

Лопата crimp терминали се издржлив, лесен за инсталација, едноставни за ракување, многу корисно.Содржи 50pcs машки и 50pcs женски конектор, 100 ракави, доволно за да се задоволат вашите потреби.Транспарентна заштитен ракав е одличен водоотпорен и изолационен материјал.Погодна како електричен кабел за брз splice конектори, многу удобен и практичен.Само заклучување plug доаѓаат со стабилна структура, одлични перформанси и долг животен век.Функција : 1. Лопата crimp терминали се издржлив, лесен за инсталација, едноставни за ракување, многу useful2. Погодна како електричен кабел за брз splice конектори, многу лесен и practical3. Транспарентна заштитен ракав е одличен водоотпорен и изолациони material4. Содржи 50pcs машки и 50pcs женски конектор, 100 ракави, што е доволно да ги задоволат вашите needs5. Само заклучување plug доаѓаат со стабилна структура, одлични перформанси и долга услуга life Specification : Предмет Тип : Лопата Crimp Terminals Material : Plastic Applicable Жица со Дијаметар : 0.5-1.5mm2 Purpose : Автомобил и мотоцикл брзо конектор жица terminal Size : Прибл. 2.8 mm / 0.11 во Пакет Листата : 50 x Машки Terminals50 x Женски Terminals100 x Ракави.

Основните својства

Item Type:
Spade Crimp Terminals
Material:
Plastic
Applicable Wire Diameter:
0.5-1.5mm²
Purpose:
Car and motorcycle quick connector wire terminal
Size:
Approx. 2.8mm / 0.11in
Package List:
50 x Male Terminals :
50 x Female Terminals :
100 x Sleeves :

Додатоци на производот