.

.

Лупа, Трајни Квалитетен Материјал Анти-магла Висока Цврстина Стоматолошки Loupe со Зголемувачот Шрафцигер Headband Ткаенина за Чистење за во Болница

Лупа, Трајни Квалитетен Материјал Анти-магла Висока Цврстина Стоматолошки Loupe со Зголемувачот Шрафцигер Headband Ткаенина за Чистење

DEN 1058.16

Количина на стоки
Това е достапна

Изработен од квалитетен материјал, издржлив, висока цврстина за долго време се користи. Ве молиме користете мека влажна крпа за чистење на опремата, а потоа избришете некој сув со сува крпа.ПРОДАЖБАТА на УСЛУГАТА : Чувствуваат слободни да ни ако имате било какви прашања во врска со вашата нарачка, ние ќе ви даде стручен и детални одговори во рок од 24 часа.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Ултра-лесна и компактна големина се направи тоа практично за работа. Ултра-лесна и компактна големина се направи тоа практично за работа.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Изработени од квалитетен материјал, издржлив, висока цврстина за долго време се користи.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Magnifier Color : Blue Magnification : 2. Главата носи зголемувачот го прави не мора да се држи со вашата рака цело време.5 XWorking Растојание : 280-380mm The Длабочина на Полето : 80 mm Field на Гледање : 60 mm Пакет Листа : 1 x Magnifier1 x Screwdriver1 x Чистење Cloth1 x Headband1 x Manual Note : 1. Уредни површината и заоблени работ ќе не нула вашите раце или на кожата.МАЗНА ПОВРШИНА : Уредни површината и заоблени работ ќе не нула вашите раце или на кожата. Употреба на алкохол за чистење на оптичко стакло и прилагодување завртка делови.АНТИ-МАГЛА : Кога ќе го користите, вие не ќе имате било какви чувство на вртоглавица, и тоа е анти-магла. Кога ќе го користите, вие не ќе имате било какви чувство на вртоглавица, и тоа е анти-магла. Не се капеме или користете го ова под висока температура и притисок. Имајте на опрема за сува и не го користите на било влажна средина.Функција : 1. Стави на опрема во пакување кутија откако употреба. Ве молиме да го користите распределба адаптер за да се избегне оштетување на резервни делови.

Основните својства

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Magnifier
Color:
Blue
Magnification:
2.5X
Working Distance:
280-380mm
The Depth of Field:
80 mm
Field of View:
60 mm
Package List:
1 x Magnifier1 x Screwdriver :
1 x Cleaning Cloth :
1 x Headband :
1 x Manual :
1. Please use the allocation adapter to avoid damage to spare parts. :
2. Please use a soft wet cloth to clean the equipment, and then wipe someone dry with a dry cloth. :
3. Use alcohol to clean optical glass and adjust screw parts. :
4. Do not bathe or use this it under high temperature and pressure. :
5. Don't look directly at the sun while wearing a magnifying glass. :
6. Keep the equipment dry and do not use it in any moist environment. :
7. Do not attach or wipe optical glass with hard or dirty objects. :
8. Put the equipment into the packing box after use. :

Додатоци на производот