.

.

Cat5e Етернет Кабел, 24AWG, RJ45 Злато Плоча Приклучок, ETL, 4 Пар Заробени Бакар, Snagless Мувла се Подигне Unshielded Извртени Пар (UTP) Интернет Мрежата Patch Кабел, 2 Нога, Бела, CableWholesale

Cat5e Етернет Кабел, 24AWG, RJ45 Злато Плоча Приклучок, ETL, 4 Пар Заробени Бакар, Snagless Мувла се Подигне Unshielded Извртени

DEN 2011.20

Количина на стоки
Това е достапна

На конекторите се жичен со T568 B стандард.ШИРОКА УПОТРЕБА : Овие кабли, ќе бидат доволни за поврзување на рутери/прекинувачи за Cable/DSL модеми, компјутери да рутери/прекинувачи или дури и во сервер/network соба за поврзување порти на печ панели.За УСОГЛАСЕНОСТ на УНИВЕРЗАЛ СО ШИРОКА ПАЛЕТА на БОИ : Нашата Cat5e Ethernet patch кабли надмине ОВЖС/минлив исхемичен напад-568-C стандард, Моќ над Ethernet (Рое), Voice over IP (Vo IP), и ROHS Согласност.Таа поддржува до 350 Mhz (cat5e) е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.Тоа е ETL Потврдена, УЛ/АДС одобрени и претходно прекинат со RJ45 конектори.RJ45 приклучок со злато плоча конектори спречува корозија.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : UTP (Unshielded Извртени Пар) patch кабел со украсениот чизми (snagless инсталација) и дополнителна заштита за RJ45 конектори и клип.Snagless Моделирани ПВЦ Говорница се совршени стрес ракувачи и штити RJ45 приклучок од кршење.Тоа е на располагање во широк спектар на бои за соодветна боја кодирање.ИДНИНА-ДОКАЗ БРЗИНА И CONNECTIVITY : Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Заробени чист бакар за флексибилност и најдобри можни сигнали.Индивидуалните проводници се AWG 24 (Американски жица колосек) заробени чист бакар.ETL Потврдена.На RJ45 приклучок карактеристики злато конектори за да се спречи отпорност на тој начин обезбедувајќи еден подолг кабел живот.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Ние сме горди да понуди доживотна гаранција на нашите кабли, adaptors и на повеќето од нашите производи. 100% Се Отвори Кратки & Miswire Тест.Cat5e patch кабли се заробени за да се подобри флексибилноста.Ro HS Согласност.Овие Ethernet Кабли се одличен за домашна канцеларија или било која друга средина.

Основните својства

Додатоци на производот