.

.

Етерично Масло Чиста Ѓумбир Трева Cympopogan Мартини Var Софија Природни Билни 60 ML

Етерично Масло Чиста Ѓумбир Трева Cympopogan Мартини Var Софија Природни Билни 60 ML

DEN 1055.76

Количина на стоки
Това е достапна

Cympopogan мартини var софија.Пареа дестилација.Нерастворливи во вода и растворливи во алкохол и масла.Специфична тежина : 0.893 @ 72f.Оптичка ротација : -48.5. Индекс на рефракција : 1.4950 @ 72f.Флеш точка : 130f.Екстензии.Датум : најдобри пред 3 години.Земја на потекло : Франција.Земја/регион на производство : Индија.Тешко Пластични Шишиња.За ослободување на напнатоста, стресот, како и главоболки, gingergrass масло е широко се користи.Ова масло исто така го стимулира циркулацијата на крвта, како и proffers смиреност.Ова масло е многу ефикасно да се лечи синузитис, настинка, кашлица, како и грло алергии.Заедно со ова, ова масло е совршен избор за лекување на воспаление, болки во мускулите, зглобовите, како и мускулни болки.

Основните својства

Додатоци на производот