.

.

LED Дигитална Замена Мерач Панел (73-87 Chevy) Директна Замена Мерач Кластер

LED Дигитална Замена Мерач Панел (73-87 Chevy) Директна Замена Мерач Кластер

DEN 9502.80

Количина на стоки
Това е достапна

1973-1987 Chevy Камион.Бела. 3-3/8 во.дијаметар и 1-1/2 во.Tachometer.Брзинометар.LED Дигитален Мерач Panel1973-1987 Chevy Камион White3-3/8 во.дијаметар и 1-1/2 во.deep Includes : Tachometer Speedometer Water Temperature Oil Pressure Voltmeter Fuel Ниво Дефект на Вклучени Items Note : Станови/Рамки Не Included Features : Tachometer : чита до 9,999 RPMMicroprocessor контролирани со врв ВРТЕЖИ во минута меморија recall RPM вклучен прекинувач може да се справи до 3 amps0-9,999 readout во 100, 10 , или 1 ВРТЕЖИ во минута постепено Компатибилен со 1-2-4-6-8-10-12 цилиндар engines Speedometer : чита до 255 MPH3-3/8 во.дијаметар и 1-1/2 во.deep Includes броило, мерачот на патот, едно-копче калибрација (без оглед на гуми големина, cid, или пренос), 0-60 време, со голема брзина се потсетиме, со притискање на едно button Compatible со електронска контрола на крстарење senders Includes S9013 испраќачот (universal брзинометар испраќање на единица), може да се користи на возила кои не се функционални крстарење control Automatic ноќ-dimming Voltmeter : чита од 12-16 volts Automatic ноќ-dimming Sending единица не required Oil Притисок : чита 0-80 PSIAutomatic ноќ dimming Includes S8434 sender Water Температура : чита 160-240 степени FAutomatic ноќ-dimming Includes S8013 sender Fuel Ниво : чита празна за да се полни во 1/4 increments Works со повеќето постоечки гориво ниво испраќање на единици (поставување на индустриски стандард 0-90 ohms) Automatic ноќ-затемнување___________________________Вклучува во трката хардвер монтажа и инсталација instructions Includes пак сигнали и висок зрак.

Основните својства

Додатоци на производот