.

.

2Set Raindrop Откривање Сензор за Дожд Снег Детектор на Времето Следење на Модул за Arduino 3.3 V-5V

2Set Raindrop Откривање Сензор за Дожд Снег Детектор на Времето Следење на Модул за Arduino 3.3 V-5V

DEN 655.20

Количина на стоки
Това е достапна

Reland Пеат.Производот се користи : дожд, дожд сензор, може да се користи за сите видови на времето за мониторинг, и преведени во излезни сигнали и АО.Сензор КОРИСТИ високо квалитетни FR - 04 двојно материјал, голема површина на 5.5 * 4.0 CM, третман на никел позлата и површината, се борат оксидација, електрична спроводливост, и животот има повеќе супериорни перформанси; На comparator излез, сигнал чисти, добри бранови, возење способност е силна, за повеќе од 15 м, Со potentiometer чувствителност на вредноста На работниот напон на 3.3 V до 5 V излезен формат : дигитален switch излез (0 и 1) и аналогни АО напон излез; Има фиксен гром дупка, лесен за инсталација Мали PCB одбор големина : Прибл. 3.2 х 1,5 см На LM393, употреба на широк напон comparator Пакет се Вклучени : 1 PCS*Влажност Откривање Сензор Модул Снег Дожд raindrops Откривање На Arduino.

Основните својства

Додатоци на производот