.

.

Panasonic Lumix DMC-Г-7 4K Wi-Fi Дигитална Камера & 14-42mm Леќа (Црна) + 64GB преминат преку Мемориска Картичка + Батеријата & Полначот + Случај + Spider Tripod и Повеќе...

Panasonic Lumix DMC-Г-7 4K Wi-Fi Дигитална Камера & 14-42mm Леќа (Црна) + 64GB преминат преку Мемориска Картичка + Батеријата & Полначот

DEN 19151.76

Количина на стоки
Това е достапна

36 м-Dot OLED пронаоѓачот на изглед, 3.Овој Пакет Вклучува : Panasonic Lumix DMC-Г-7 4 K Wi-Fi Дигитална Камера, Panasonic Lumix G Vario 14-42mm f/3.Врти околу 16 ПРАТЕНИК Live MOS Микро Четири Третини сензор и Венера Мотор 9 слика процесор, на Г-7 карактеристики значајни ниска чувствителноста ISO 25600, континуирано снимање до 8 fps, со еден истрел БОЛЕСТ, како и трио на 30 fps снимање стапки врз основа на 4 K UHD за снимање на видео клип.Објективот изградба вклучува еден пар на aspherical елементи, кои помагаат да се намали хроматска и сферични аберации во целиот зум опсег за зголемена јасност и острина. Panasonic Lumix G Vario 14-42mm f/3.2 x Telephoto Lens Auxiliary Леќа - 0.Заокружување надвор од функција-собата на Г-7 е современиот дизајн на каросерија акцентирани со физичка изложеност за контрола бира, шест прилагодливи функција копчиња, и двете со голема резолуција EVF и 3,0" нервира екран осетлив на допир LCD и вграден Wi-Fi за безжични споделување и далечински камера контрола. Леќа е стандарден зум, нуди 28-84mm еквивалент фокусна должина, опсег, за Микро Четири Третини mirrorless камери.Оваа Mirrorless Камера Пакет од Кардиналот Камера (овластени Panasonic дилер) нуди идеални професионално искуство што го барате за, кој доаѓа со 1-Година Panasonic Ограничена Гаранција.На Panasonic Г-7 има 16 ПРАТЕНИЦИ Live MOS Сензор, Венера Мотор 9 Слика Процесор, Микро Четири Третини Систем, 2. Леќа, Батерија Полнач, Литиум-Јонска Батерија Пак, ги Пречекоруваат 64 GB Мемориската Картичка, 5 pack Фото/Видео Уредување Софтвер, Flex Spider Tripod, Поместена Голема Рамо Случај, 3 Pc Филтер за Полнење, Широк и Telephoto Леќи, Жичен Камера Далечински управувач, USB Читач на картички, Роб Дигитални Флеш, Леќа Пенкало & Воздушен Компресор, Чистење, Полнење, Рака Зафат Рака и Лале Леќа Худ.

Основните својства

Додатоци на производот