.

.

10 Места Тешки Метали Моќ Лента,Алуминиум Работилница Моќ Лента Штекер со 3.9 ft Кабелот за Напојување и Прекинувач.15A,125V,1875W (Сребро)

10 Места Тешки Метали Моќ Лента,Алуминиум Работилница Моќ Лента Штекер со 3.9 ft Кабелот за Напојување и Прекинувач.15A,125V,1875W

DEN 952.80

Количина на стоки
Това е достапна

Сигурен rack-mount моќ лента : тешки-должност,Метална конструкција.10 широк распоредени (1.49 инчи) AC места. 10-Штекер Моќ Лента ви овозможува да се поврзете до 10 уреди и да ги извршувате сите во исто време.поголем проред помеѓу штекер, се применува за големи приклучоци и безбеден дизајн.Тешки Метали Моќ Лента, Опремени со 15 A висока струја, Max : 60 Hz/125 V /1875 W.3.9 ft основани кабелот за напојување.На метал домување помага да се спречи штета, за изработка на овој лента соодветни за индустриски и работилница средини.Безбедно-за-Користење Моќ Лента : УЛ одобрени. 10-Порта Места Моќ Лента Карактеристики : Приклучок Тип : 10 x НАС Мрежа Sockets Кабел Должина : 3.9 ft Оперативен Напон : 125v Моќ Оценка : 15 Засилувачи Материјал : Здрав сите-метал екструдиран алуминиумски домување Ул Наведени.Rohs Согласност Монтажа голема Заграда се Вклучени Само се лизга на база на моќ на лента над главите на сврзувачки елементи и тогаш затегнување на лента надолу (или нагоре) да се "заклучи" на своето место.Лесна инсталација, сигурно прилог.Електрична енергија во дресот на Метал моќ лента за индустриски и работилница апликации Идеално решение за локации кои бараат моќ за повеќе уреди истовремено Издржлив дизајн се залага да бара мрежа, лабораторија или фабрика средини.Забелешка : ве Молиме проверете ја моќта на електричен уред пред да ја користите приклучок не допирајте го штекерот кога раката е влажно не користете го во штекерот во влажна средина Пакет се вклучени 1 X 10 места моќ лента(рек планината моќ ленти).

Основните својства

Додатоци на производот