.

.

Siglent Технологии SPD3303C DC Напојување

Siglent Технологии SPD3303C DC Напојување

DEN 2293.92

Количина на стоки
Това е достапна

2 A, вкупно 220 W power Three излез начини : независни, серија и parallel100/120/220/230 V компатибилен дизајн, за да се задоволат потребите на различни моќ grids Smart температурно контролиран вентилатор, ефикасно го намалува фан noise Save/Потсетиме 5 група систем set-up прозорци, поддржува складирање на податоци expansion Connected да КОМПЈУТЕР преку USB Уред, поддршка SCPI команда, за да се исполнат контрола и комуникациски потреби. 3 независни висока прецизност излези : две 32 V /3.Поврзан со КОМПЈУТЕР преку USB Уред, поддршка SCPI команда, за да се исполнат контрола и комуникациски потреби.2 A, вкупно 220 W моќ. 3 независни висока прецизност излези : две 32 V /3. ќе се подигнат Четири прикажува.Напон резолуција е 10 m V/10 MA.Две групи на прилагодливи напон и фиксен збир на избор на напони.Со својата интелигентни температура-контролиран вентилатор, бучава се намалува.Како вистински линеарна снабдување, производството на бучава и регулатива се одлични.Три излез начини : независни, серија и паралелни.Напон и струја отчитување за Ch1 & Ch2.Лесно моќ софтвер вклучени.Save/Recall 5 група систем set-up прозорци, поддржува складирање на податоци проширување.

Основните својства

Додатоци на производот