.

.

DIAOD UT123D Дигитални Multimeter Интелигентни Автоматска Идентификација на AC/DC Струја, Напон, Отпор и Capacitance Тестер

DIAOD UT123D Дигитални Multimeter Интелигентни Автоматска Идентификација на AC/DC Струја, Напон, Отпор и Capacitance Тестер

DEN 311.76

Количина на стоки
Това е достапна

Автоматски напојување откривање.Во истрагата е вметнат во тековниот текст дупка автоматски.Автоматски го признаваат на влезниот сигнал.NCV покажува силата на индукција преку LED светла боја.Нула оган линија признавање,звучни и светлосни брза.прекуструјна, overvoltage заштита.Број на модел : UT123 DAC Струја : 10 AAC Напон : 600v Measuring Отпор Опсег : 40 MQoperating Режим : Авто range Measuring Inductance Опсег : NODisplay Тип : Дигитални Display DC Струја : 10 ADc Напон : 600v Measuring Capacitance Опсег : 4000u FOperating Температура : 0 - 50 °CTrue ефективна вредност Максимум се прикаже : 4099.Автоматски напојување откривање.Во истрагата е вметнат во тековниот текст дупка автоматски да се префрлите на сегашната функција.Автоматски го признаваат на влезниот сигнал.NCV покажува силата на индукција преку LED светла боја.Нула оган линија признавање,звучни и светлосни брза.Максимална го издржат 600v (30 KVA).4000u F големи capacitance мерење.Голем екран EBTN LCD има висок читање јасност.прекуструјна, overvoltage заштита.Пакување листа : 1* Тестер на Напон Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Основните својства

Додатоци на производот