.

.

QDY Оџак за Чистење со Четка за Полнење Камин Flue Издржам Алатки 40 Ft Ротари Флексибилни Прачки Електрични Вежба Вози за Почист за 6-Инчен 8-Инчен До 20 Инчи Дрво Шпоретот

QDY Оџак за Чистење со Четка за Полнење Камин Flue Издржам Алатки 40 Ft Ротари Флексибилни Прачки Електрични Вежба Вози за Почист

DEN 1987.20

Количина на стоки
Това е достапна

◈ Односи со јавноста - Нашите флексибилни прачки се криви и дојдов до 45 степени за да се чисти и да одат на аглите.◈ Трајни најлон прачки - На Kimney Флексибилни Чистење Комплет вклучува 6/8/10/12 прачки, секој род мерки 1 метар долг. Нашите флексибилни род може да се чистат круг затворен облини и агли од 45 степени.Едноставно поврзете со електрична вежба и ефикасно да се исчисти недостаток на soot.Тоа ви овозможува да направите вашата вежба толку многу напред и назад. Мал тесен и свиткана оџак дека се користи за чистење на шпоретот. Принудени понесете ја елиминира повеќе депозити од традиционалните издржам и е далеку од сите пушат канали и нерѓосувачки челик облоги.

Основните својства

Material:
nylon
Main color:
white
Total length:
6/8/10/12 meters
Brush length:
30 mm
Brush cleaning range:
4 -12
Size of the male screw:
1/2
◈ Package content:
6/8/10/12 x Fireplace rod :
1 x Brush Head :
1 x drill adapter :
◈ How to use:
- Step 1:
Connect the rods one by one
- Step 2:
Stick the bristles with a stick
- Step 3:
Put the brush in the smoke duct
- Step 4:
Slide the rod through the fume duct
- Step 5:
Place the drill on the rod
- Step 6:
Start cleaning the chimney.

Додатоци на производот