.

.

Bourns Inc. RES НИЗА 4 ОИЕ 510 OHM 8SIP, (Пакување од 5000)

Bourns Inc. RES НИЗА 4 ОИЕ 510 OHM 8SIP, (Пакување од 5000)

DEN 2208.00

Количина на стоки
Това е достапна

Коло Тип : - Изолирани. - : - 510. Толеранција : - ±2%.Број на Отпорници : - 4. 510 Ohm ±2% 300m W Моќ По Елемент Изолиран 4 Отпорник Мрежа/Низата ±100ppm/°C 8-SIPSpecifications : Mfr : - Bourns Inc.Серија : - 4600 XPackage : - Лента & Кутија (ТБ)Дел Статус : - Active Circuit Тип : - Изолирани- : - 510 Tolerance : - ±2%Број на Отпорници : - 4 Resistor Појавување Сооднос : - -Отпорник-Ratio-Лебдат : - -Број на Пиновите : - 8 Power По Елемент : - 300m WTemperature Коефициент : - ±100ppm/°COperating Температура : - -55°C ~ 125°CApplications : - -Монтажа Тип : - Преку Hole Package / Случај : - 8-SIPSupplier Уред Пакет : - 8-SIPSize / Димензија : - 0.798" L x 0.098" W (20.27 mm x 2.49 mm)Висина - Седиште (Макс) : - 0.200" (5.08 mm)База на Производот Број : - 4608 X.

Основните својства

Додатоци на производот