.

.

ISSUNTEX Затемнување Завеси за Спалната соба, Термички Изолирани Прозорец Завеси за Дневна Соба, Бучава и Намалување на сончевата Светлина Блокирање Grommet Странични Па?

ISSUNTEX Затемнување Завеси за Спалната соба, Термички Изолирани Прозорец Завеси за Дневна Соба, Бучава и Намалување на сончевата

DEN 479.76

Количина на стоки
Това е достапна

Она што е Внатре во Пакет : Секој пакет вклучува сет од 2 затемнување завеси; Секој panel/парче мерки ширина 42 инчи со должина 84 инчен да се покриваат вкупна површина од 84 инчен широк и 84 инчен долго.Завесата панели се заврши со ' рѓа доказ grommet изградба.Затемнување + Заштеда на Енергија Својства : Нашата завесите се во можност да го блокираат 80-90 % сончева светлина и UV зраци, кој е совршен за подобар сон и попладне дремење.Нашите завеси, исто така, карактеристика термички својства кои ви помогне да заштедите енергија со одржување соба кул во лето, додека е топло во зима.Украсете го со Стил и Текстура : Овие дневната соба и спалната соба завеси се изработуваат од солза отпорни и висок квалитет на полиестер ткаенини.Завесите се дизајнирани за затемнување, топлинска и намалување на бучава својства.Достапни во повеќе бои, нема место во кое овие панел нема да изгледаат одлично.Намалување на Шум и Подобрување на Приватност : Дизајнирана за да обезбеди максимална заштита на приватност, овие приватност завеси се направена од премиум текстура ткаенина, кој помага во намалување на бучавата особено корисно за оние кои живеат покрај зафатен улиците.Одличен избор за господар и гостин спални соби, дневни соби, деца и бебе соба соби и повеќе.Лесно да се Грижи : Овие затемнување завеси машина се мие со ладна вода, ве молиме да не кајгана, собори сува и железо на ниска температура.Ние сме тука да ви помогнеме, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.

Основните својства

Додатоци на производот