.

.

Sharprepublic Нога Рака Mitts Парафински Восок на Температура Задржи Топло 1 Пар Електрични Брзо Греење Инфраред Алатка Покрие СПА Потоплите за Нога Нега на Нокти Мажи Жени

Sharprepublic Нога Рака Mitts Парафински Восок на Температура Задржи Топло 1 Пар Електрични Брзо Греење Инфраред Алатка Покрие СПА

DEN 695.76

Количина на стоки
Това е достапна

Редовна употреба, може да направи да имаат бела кожа.Тоа е лесен за употреба и многу удобно!Користите го во комбинација со Parnafin восок.Топлината може да се направи на хранливи и влага во восок целосно се апсорбира од страна на раце и да игра подобро улога.Греење ракавици и нога опфаќа може да се промовира на длабока апсорпција на хранливи материи и го негуваат кожата за време медицинска сестра.Во исто време, инфрацрвени зраци имаат многу силна пенетрација и може да навлезат длабоко во subcutaneous ткиво.Тоа подмачкува рака на кожата, го спречува сушењето, има добра подобрување на сила, и го загрева телото од внатре.Главните ефекти : прекрасна рацете, ноктите уметност, белење раце, погоден за луѓето со ладни екстремитети, груба кожа на рацете, и сува кожа.Висока и ниска температура switch, можете да се прилагоди на температурата што ќе се чувствуваат удобно, греење до брзо, греење рок од една минута, и со автоматска контрола на температурата уред, автоматски исклучете кога претходно температура се постигне, и автоматски да се вклучи кога температурата е пониска од стандардната, и секогаш да се одржува постојана температура.Функционална принципот : Тоа го користи принципот на инфрацрвена топлина енергија, па нема потреба да се грижите за тоа дали ќе биде алергични.Тоа може да се игра белење улога, да го промовира производот апсорпција, може автоматски да се прилагоди на температурата, како и контрола на топлинска енергија според сопствените чувства.Боја : Нога Маска.

Основните својства

- Voltage:
220V/110V
- Current:
0.7A/0.36A
- Power:
80W/78W
Size Chart:
38x21cm/14.96x8.27inch :
Package Includes:
1 Piece Foot Hand Mitts :

Додатоци на производот