.

.

YUESFZ Прецизни Квалитетот на Водата Тест Пенкало, PH, ЕК и Temp Вода Тестер, за Градината, Дома Аквариум Лабораторија, Фарма за Употреба на Отворено Практични на Квалитет

YUESFZ Прецизни Квалитетот на Водата Тест Пенкало, PH, ЕК и Temp Вода Тестер, за Градината, Дома Аквариум Лабораторија, Фарма за

DEN 820.80

Количина на стоки
Това е достапна

Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс на водата за пиење, базен.Голем и јасен екран, лесно може да се прочитаат прикажана вредност.Изработен од квалитетен материјал, високо ефикасни и точни. 3 во 1 мултифункционален вода тестер, тест на p H, ЕК и температура во исто време.Применливи за градина, дома, во лабораторија, фарма, аквариум итн.Ве молиме да се чувствуваат слободни да ги купите нашите производи, имаме одлична услуга по продажбата.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Квалитет на Вода Tester Material : ABS / Пластични casing Color : Како слики shown Temperature Надомест : Автоматска температурна компензација 0-60°CBattery : 3 * 1.5 V (Не се Вклучени)Автоматско исклучување : 5mins Environment температура : 0-60℃(32.0-140.0℉); RH100% Должина : Околу. 18.2 cm / 7.2 in Max дијаметар : Прибл. 3.8 cm / 1.5 in Weight : Прибл. 160g / 5.6 oz Specification p H EC Температура Спектар 0.01-14.00 p H 1-19999us/cm 0-60℃/32.0-140.0℉ Резолуција 0.01 p H 1us/cm / Точност ±0.05 p H ±2% ±0.5℃ Калибрација 6.86/4.00(6.86/9.18) 6.86/4.00/9.18 Фабриката?автоматски?калибрација(1413us/cm)Ако вие ќе имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.ние ќе се Обидеме потрудиме да се направи работите во право за вас!.

Основните својства

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Water Quality Tester
Material:
ABS / Plastic casing
Color:
As pictures shown
Temperature Compensation:
Automatic temperature compensation 0-60°C
Battery:
3 * 1.5V (Not Included)
Auto power off:
5mins
Environment temperature:
0-60℃(32.0-140.0℉); RH100%
Length:
Approx. 18.2cm / 7.2in
Max diameter:
Approx. 3.8cm / 1.5in
Weight:
Approx. 160g / 5.6oz
Specification pH EC Temperature Range 0.01-14.00pH 1-19999us/cm 0-60℃/32.0-140.0℉ Resolution 0.01pH 1us/cm / Accuracy ±0.05pH ±2% ±0.5℃ Calibration 6.86/4.00(6.86/9.18) 6.86/4.00/9.18 Factory?automatic?calibration(1413us/cm) :
If you would have any questions, please feel free to contact us. we will Try our best to make the things right for you! :

Додатоци на производот