.

.

Нијагарините Машина N99092 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, TiAlN Заврши, Roughing Намали, 45 Степен Хеликс, 5 Флејта, 2 Вкупна Должина, 0.375 Сечење Дијаметар, 0.375 Мес

Нијагарините Машина N99092 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, TiAlN Заврши, Roughing Намали, 45 Степен Хеликс, 5 Флејта,

DEN 1884.48

Количина на стоки
Това е достапна

Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде три-димензионални форми и профили, и да се фрлам слични намалувања на вежба малку. Специјализирана во областа на крајот мелници, сечење мелници, и пили, компанијата е со седиште во Њујорк и произведува своите алатки на објекти во Пенсилванија и Масачусетс.Бројот на флејта може да се движат од два до осум.Таа, исто така нуди зголемена цврстина во споредба со Калај и може да ја намали потребата за мазива врз основа на апликацијата.На крајот фабрика произведува груба заврши дека може да се измазнети од втор завршен намали.На Ti Al N слој отпорен на топлина подобро од Калај и Ti CN облоги, зголемување алатка живот и перформанси.На Нијагарините Машина SR545 Ti Al N-обложена карбид плоштадот носот фино теренот roughing крајот мелница има 45 степени хеликс агол и аголот chamfer на сечење на рабови за високи перформанси периферните roughing намалувања на титаниум.Круг месо тело accommodates голем број на алатка за сопствениците.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.Сечење дијаметар толеранција е +0.Погруб крајот мелници се посебна намена алатки чија чип-кршење сечење на рабови се создаде мали чипови за тешки намалување и отстранување на повеќе материјал за помалку време отколку конвенционалните крајот мелници, со минимални вибрации (дијалог).Бројот на флејта варира да се оптимизира на храна и намалување на стапката.Тие имаат сечење на рабови по надворешен дијаметар и флејта дека отстрани чипови од сечење област и овозможи ладење на течности за да внесете.

Основните својства

Додатоци на производот