.

.

Корејски Hanbok Бебе Девојка Првиот Роденден се Облекуваат 100th Раѓање Дена до 15 Век Зелена боја на слонова коска

Корејски Hanbok Бебе Девојка Првиот Роденден се Облекуваат 100th Раѓање Дена до 15 Век Зелена боја на слонова коска

DEN 2520.00

Количина на стоки
Това е достапна

Рака Мие Само.На hanbok вклучува врвот јакна и здолниште.Други додатоци не се вклучени.Рака нежно миење со ладна вода одделно.Генерално Слави на првиот роденден на детето е весела повод, во секоја култура.Ние повик на прв роденден како "дол" или "doljanchi" во кореја.Детето ќе биде облечен на Hanbok во прв роденден.На 1-ви роденден на церемонијата е за бебето здрави и богатство.

Основните својства

Додатоци на производот