.

.

Hitachi PSP0006 серво Волан Пумпа

Hitachi PSP0006 серво Волан Пумпа

DEN 5675.28

Количина на стоки
Това е достапна

Макара секогаш опфатени; O-Ring/Дихтунзи вклучени кога е применливо.Основен капитал (тиер 1 OE снабдувач за серво волан пумпи. 100% НОВИ, никогаш не remanufactured.Ги исполнува OE перформанси и издржливост стандарди за оваа апликација.Алуминиум домување за зголемување на намалување на телесната тежина и висока термичка ефикасност.Одговара тип : Возило се Специфични.Hitachi е серво Волан Пумпи (PSPs) се срцето на hydraulically actuated серво волан систем.Со фрлија алуминиумски домување да се задржи телесната тежина надолу и машински челик internals, Hitachi е PSPs се обезбеди трајност со висока термичка ефикасност.Прецизно изработени површини се намали притисокот на косата и да се обезбеди потивок оперативни карактеристики.Висока јачина внатрешните компоненти резултира со поголема издржливост и ефикасност.Дизајнирано за да се задоволат зададените потреби на секој конкретен возило, Hitachi е серво Волан Пумпи се премиум избор.

Основните својства

Додатоци на производот