.

.

MG Научни Abbe Рефрактометар 130

MG Научни Abbe Рефрактометар 130

DEN 1449.60

Количина на стоки
Това е достапна

Стандард и прецизен модел на Abbe Рефрактометар за мерење на индекс на рефракција во опсег 1.3 да се искачи до 1,7 со точност од 0.001 директни на скалата и 0.0001 со проценка, Шеќер процент опсег од 0 до 95% со точност од 1% на скалата и 0.1 страна проценка може да се мери.Лесно се проценува дека до четврта децимала место заврши во дрвена кутија.

Основните својства

Додатоци на производот