.

.

Рачни Salinity Рефрактометар со ATC, Скала 0~28%, Натриум Хлорид, 0.2% Резолуција со Солена Храна Мерење, Saltwater Индустрија

Рачни Salinity Рефрактометар со ATC, Скала 0~28%, Натриум Хлорид, 0.2% Резолуција со Солена Храна Мерење, Saltwater Индустрија

DEN 431.76

Количина на стоки
Това е достапна

Скала Опсег : Salinity 0~28%, Резолуција 0.2%.Дизајниран за мерење на сол и brines.Идеален за прехранбената индустрија, аквариуми, земјоделството, градинарството & образовни цели.ATC : Автоматска Температурна Компензација Спектар На 10~30°C. Здрав и лесен алуминиум тело.Оваа salinity рефрактометар е дизајниран за тестирање на концентрација на подготвена храна решение, воглавно се користат во прехранбената индустрија.Неговиот обем се овозможува директна утврдување на salinity во вода која содржи растворени сол и малку или без други растворени цврсти материи.Скала / Карактеристика : Salinity Scale Опсег : 0~28%Резолуција : 0.2% *Мерка солена вода или salinity на вода, идеален за прехранбената индустрија, аквариуми, земјоделството, градинарството & образовни цели.* ATC Надомест Опсег (Изградена-во Автоматска Температурна Компензација Систем) од 10~30°C.* Лесен и многу лесен за употреба.Ставете неколку капки од течност на оптички дел на рефрактометар, покривање на призма (течноста ќе се шири повеќе лесно преку призмата), поглед, преку окуларот против светлина (фокус, ако е потребно) и ќе биде во можност да го прочитате резултат вредност на скалата.СПЕЦИФИКАЦИИ : Референтна температура од 20°CAutomatic Температурна Компензација (ATC : 10~30°C)Фокус possibility Item Тежина : 3.5 ounces Length : 175mm Shipping Тежина : 12 ounces Shipping Димензии : 8.3 x 3.6 x 2.2 инчи ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1 x Refractometer2 x Pipettes1 x Screwdriver1 x Чистење Cloth1 x Корисникот Manual1 x Фирма Пластични Случај.

Основните својства

Додатоци на производот