.

.

MISCO VETMED02 Дланка Abbe Дигитален Рачен Рефрактометар, Ветеринарна Урина Скали, Куче и Мачка Специфична Тежина на Урина

MISCO VETMED02 Дланка Abbe Дигитален Рачен Рефрактометар, Ветеринарна Урина Скали, Куче и Мачка Специфична Тежина на Урина

DEN 11808.00

Количина на стоки
Това е достапна

MISCO ОПТИЧКИ МОТОР Технологија : Сафир Оптика, Висока Дефиниција 1,024 Елемент Детектор Низа.Нерѓосувачки Челик Примерок Добро, Заштитна Испарување Маска, Голем 24-Лик LCD, Прикажување на Осветлување.Лесен за користење : едно копче да се земе читања, едно копче за да го ротирате низ менито со опции.Автоматски се калибрира себе до вода; Автоматска Температурна Компензација (ATC).Заштитна солиден гумени оклопи јакна; Направени во САД.Refractometers станаа есенцијални дијагностички инструменти во речиси сите клиничка пракса.Сепак, тоа е шокантен за да открие дека толку многу практики се користат инструменти кои се наменети за човечка урина наместо да се користат специјално дизајнирана за ветеринарна refractometers.На MISCO VETMED02 Рефрактометар е преносни дигитални тестирање инструмент наменет за определување на урина специфична тежина во клиничката ветеринарна пракса или лабораторија за тестирање.На VETMED02 може да се користи за да се веднаш и точно мерење на урината специфична тежина со специфични видови скали за кучешки Единица Мерка : Специфична Тежина (D20/20); Опсег : 1.0000 да 1.1200; Резолуција : 0.0001; Прецизност : +/-0.0005 Скала 2 Течност : Урина - Куче / Големи Животни; Единица Мерка : Специфична Тежина (D20/20); Опсег : 1.0000 да 1.0650; Резолуција : 0.0001; Прецизност : +/-0.001 ВКЛУЧУВА : MISCO Дланка Abbe Рефрактометар, Заштитни Гумени Оклопи Јакна, Настава Manual An факултативна Солиден Случај е достапна од нашата продавница.

Основните својства

Додатоци на производот