.

.

КОМП Камери 1622-1 Ултра Про Магнум Вратило Планината Рокер Рака со 1,5 Сооднос за Мали Блок Chrysler

КОМП Камери 1622-1 Ултра Про Магнум Вратило Планината Рокер Рака со 1,5 Сооднос за Мали Блок Chrysler

DEN 962.40

Количина на стоки
Това е достапна

За мали блок Chrysler апликации.Ги содржи сите заштитен черупка insters.Уникатен подмачкување систем подмачкува сите критични делови за долговечност.Дел број : 1622-1. Вратило Планината Ултра Про Магнум Ролери Рокер Оружје за Chrysler V8 273-360 апликации не живеат само до возвишени стандарди на оригинална Про Magnums, но тие исто така се студ планината рокер перформанси, стабилност и вредност на сосема ново ниво.Овие бунари се качи рокер оружје функција 1.5 сооднос.На 8650 chromemoly материјал и arched, веб-како дизајн испорача зголемена сила и цврстина додека сеуште намалување на моментот на инерција и оптимизирање на динамичка рамнотежа.Единствена црна оксид надворешноста заврши помага во спречување на корозија и зголемување на издржливост.Одликувајќи се преголеми trunions, прецизност-подредени игла лежишта и најтврдокорните ролери совети за крајната во перформанси и стабилност.Оптимизиран retainer и вентил пролет clearances дозволите за користење на повеќето дијаметар извори, прскалки и +.050 инчен брави без дозвола или fitment прашања.

Основните својства

Додатоци на производот