.

.

Црна сапун бар 5 Lb Африкански Суровини од Гана

Црна сапун бар 5 Lb Африкански Суровини од Гана

DEN 535.20

Количина на стоки
Това е достапна

Корист од користење на Африкански црна сапун од Smell Good : ублажува акни и ги отстранува флеки, спречува осип, чешање, сува и лушпеста кожа од земјите во развој, чисти порите и rejuvenates кожата оставајќи вашата кожа свежа и чиста, чисти до мозолчиња, осип, егзема, габа, ringworm, акни и мирис на телото.Одлична за отстранување на шминка.Миење и плакнење на кожа и коса со студена вода за да помогне да се задржат повеќе влага.Тоа им помага да се исчисти кожата испакнатини и дамки, помага во ублажувањето на акни, мрсна кожа, како и други проблеми со кожата.На ветер : Влажни вашата кожа и коса и, се применуваат сапун нежно, како што може да содржат мали честички кои може да го изгребат или оштети вашата кожа.Тоа им помага со псоријаза и егзема.Тоа е исто така одлична за отстранување на шминка и работи против предвремена лицето линии и брчки.Бидејќи ова е СУРОВИНИ Африкански Црна Сапун, не се фаќа на сапун директно на лицето.Премиум Суровини Африкански Црн Сапуни помага длабоко чистење на вашата кожа и се работи на повеќето типови на кожа, вклучувајќи грубо и сува кожа или чувствителна кожа.Пенливата сапун во рака или пешкир и важат за лице, тело или коса.100% чиста и рачно изработени со органски Шеј путер Помага при лекување и лечи симптоми на Егзема, Псоријаза, акни, содржи органски Африкански Шеј Путер Помага при намалување на акни (особено во комбинација со Африкански Шеј Путер) Неверојатен Природен чистење за тело и коса (може да се користи шампон, како и) Содржи железо, Витамин А и Витамин Е да се промовира здрава кожа и коса Одлична за сите типови на кожа (вклучувајќи сува, груба и чувствителна кожа) Може да помогне да се намали кожата жилет иритација.

Основните својства

Додатоци на производот