.

.

Comchip Технологија Rectifier Генералот Purp 50V 1А Sma (Пакување од 5000) (S1A-HF)

Comchip Технологија Rectifier Генералот Purp 50V 1А Sma (Пакување од 5000) (S1A-HF)

DEN 2323.20

Количина на стоки
Това е достапна

Диоди Стандард 50 V 1А Површината Планината НЕ-214 AC (SMA)Спецификација за Производ : Категорија : - Дискретни полупроводнички законот за Производи, Диоди - Rectifiers - Single Mfr : - Comchip Technology Package : - Лента & Ролна (TR)Дел Статус : - Active Diode Тип : - Standard Voltage - DC Обратно (Vr) (Макс) : - 50 VCurrent - Просечна бидат исправени (Io) : - 1 AVoltage - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 1.1 V @ 1 ASpeed : - Стандард за Обновување >500ns, 200m A (Io)Тековната - Обратна Истекување @ Vr : - 5 @ 50 VCapacitance @ Vr, F : - -Монтажа Тип : - Површина Mount Package / Случај : - DO-214 AC, SMASupplier Уред Пакет : - DO-214 AC (SMA)Температурата на работа - Делница : - -55 °C 150 °CBase Производ Број : - S1 A5,000 : - $0.03491 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен) ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0080.

Основните својства

Додатоци на производот